Jak zrobić bałagan w bibliotece

327

Zaczęło się od Muminków. Od tego jak je znaleźć i co będzie w środku. Była koperta. Do koperty wsunięta była krzyżówka. Od krzyżówki zaczęło się już na całego. Biegali, łapali równowagę na zakrętach i przeciskali się między regałami. Podskakiwali, szperali po półkach i wertowali książki. Jednym słowem robili bałagan 😀 Mieli w tym jednak swój cel! Uczniowie czwartej klasy Szkoły Podstawowej Heliantus próbowali sprostać wyzwaniu znalezienia kluczy w trakcie bibliotecznego escape room. Klucze gwarantowały wydostanie się z naszej biblioteki oraz oczywiście wspaniałe nagrody! Zanim jednak każda z pięciu grup odnalazła swój, musiała rozwikłać szereg zagadek, rebusów i szyfrowanek. Odnaleźć nie tylko Muminki, ale także Harrego Pottera, Kaczkę Dziwaczkę i Pinokia. Zajrzeć do naszej żółtej skrzyni i powylegiwać się na kanapie. Działo się! Bałagan zrobili bezbłędnie, ale na całe szczęście równie bezbłędnie przeszli przez wszystkie przygotowane dla nich zadania.

-Fajnie było! – powiedziała do koleżanki jedna z uczestniczek, odgarniając z zarumienionej od wysiłku twarzy, kosmyk włosów

Chyba im się podobało 🙂

Aktualizacje wpisu:
  • 28 listopada 2018 o 14:04:54 [aktualna wersja] przez Filia Józefosław Biblioteka Piaseczno
  • 28 listopada 2018 o 14:04:54 przez Filia Józefosław Biblioteka Piaseczno