ul. T. Kościuszki 49

środa- godz. 12:00 -19:00
czwartek – godz. 09:00 -16:00
piątek – godz. 12:00 – 18:00
sobota – godz. 09:00- 14:00 (druga i czwarta w miesiącu)
W lipcu i sierpniu biblioteka w soboty nieczynna.

Pracownicy:
Iwona Smolińska – starszy bibliotekarz – kierownik
Bożenna Bolek – bibliotekarz
Joanna Jóźwiak – młodszy bibliotekarz                                                                         mgr Magdalena Kot – bibliotekarz

Dojazd:
P.K.S. lub autobus ZTM nr 724, 727
Przystanek: Kolejka Piaseczyńska lub 17 Stycznia
ZTM – autobusy 724, 72, L24, L25
Przystanek: Dom Kultury
ZTM – autobusy: L24, L25
Przystanek Gerbera

Zbiory:
Wielkość księgozbioru: ok. 16 030 woluminów
– 65 % stanowi beletrystyka dla dzieci i młodzieży (bajki i opowiadania dla najmłodszych, powieści obyczajowe, przygodowe, fantastyczno-naukowe, historyczne i przyrodnicze, komiksy, literatura w języku angielskim)
– 25 % to literatura naukowa i popularnonaukowa dostępna w czytelni i wypożyczalni
– 10 % księgozbioru to literatura dla dorosłych z dostępem dla młodzieży; bogaty wybór lektur szkolnych i nowości wydawniczych.
Biblioteka gromadzi również audiobooki (360) i filmy (158).

Czasopisma:
Kumpel
Victor
Poznaj Świat
Abecadło                                                                                                                   Świerszczyk
Prasa Lokalna: Kurier Południowy, Gazeta Piaseczyńska.

Formy działalności:
Oprócz codziennej pracy z czytelnikiem indywidualnym (wypożyczania książek i czasopism, udzielanie informacji na temat zbiorów, pomoc przy wyborze literatury, udostępnianie na miejscu publikacji z księgozbioru podręcznego). Biblioteka prowadzi szeroką działalność kulturalno-oświatową organizując:                                                                                  – spotkania z autorami książek dla dzieci i młodzieży                                                        – cykliczne spotkania „Wesołe środy w bibliotece”                                                             – cykliczne zajęcia literacko-plastyczne „Małpie Figle”                                                       – cykliczne spotkania „Zaczytaj się w Piasecznie”                                                              – coroczna impreza plenerowa „Dzień Wrażliwości Dzień Motyla” w ramach programu „Mały Wolontariat”
– spotkanie z teatrzykiem dziecięcym
– tematyczne lekcje biblioteczne
– spotkania z tradycją (Boże Narodzenie, Karnawał, Wielkanoc, Andrzejki)
– konkursy plastyczne dla dzieci
– konkursy literackie dla dzieci i młodzieży
– konkursy recytatorskie
– wycieczki do biblioteki
– bale karnawałowe dla czytelników
– wystawki okolicznościowe, tematyczne

Biblioteka posiada czytelnię – 28 miejsc oraz dwa stanowiska komputerowe z dostępem do Internetu stanowiące dodatkowe cenne źródło informacji dla naszych czytelników.  Posiadamy gry planszowe oraz gry PlayStation, z których nasi użytkownicy często korzystają.

Aktualizacje wpisu: