Odrobina Grabiny w Zalesiu Górnym

760

Teresa Lipowska to jedna z najbardziej popularnych aktorek teatralnych i filmowych w Polsce, od wielu lat znana głównie z roli w serialu „M jak Miłość”. Starsze pokolenia pamiętają ją z „Rzeczpospolitej Babskiej”, „Rodziny Połanieckich”, seriali „Ballada o Januszku” czy „Kuchnia Polska”.

Znana i lubiana aktorka spotkała się z naszymi czytelnikami w bibliotece w Zalesiu Górnym w piątkowe popołudnie 25 maja, a rozmowę z nią poprowadziła bibliotekarka, Danuta Wiśniakowska.

W 2017 roku na rynku księgarskim ukazał się bogato ilustrowany wywiad-rzeka z aktorką przeprowadzony przez Ilonę Łepkowską pod tytułem Nad rodzinnym albumem. Podczas spotkania aktorka mówiła o swoim życiu i pracy. Pani Lipowska mieszka na Kabatach i za nic nie wyprowadziłaby się z Ursynowa.

– W bramie stoi mój rower, którym jeżdżę po całej okolicy. Odwiedzam bibliotekę, pocztę, jeżdżę po Lesie Kabackim. Uwielbiam ogród botaniczny  wyliczała z uśmiechem pani Teresa. Słuchaczy namawiała też do życiowego optymizmu i spełniania swoich marzeń. Podczas całego spotkania podziwialiśmy jej ciepły uśmiech udzielający się wszystkim optymizm oraz życiową mądrość i pasję, która jest dla niej źródłem szczęścia.

Historii, anegdot i wspomnień nie było końca – o wielu można poczytać na łamach książki, którą pani Teresa promowała. Był też czas na pamiątkowy wpis oraz wspólną fotografię.

.

Aktualizacje wpisu: