Rozpoczynamy projekt „Spacerkiem po Józefosławiu i Julianowie”!

Data publikacji: 11/06/2021

Grupie nieformalnej „Owl Stories”, czyli sympatykom biblioteki, udało się pozyskać dofinansowanie ze środków Programu „Fundusz Inicjatyw Obywatelskich – Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy, Stowarzyszenie BORIS oraz Stowarzyszenie Europa i My. Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno – Filia w Józefosławiu jest głównym partnerem projektu.
W ramach projektu stworzymy fotograficzny portret sąsiadujących ze sobą miejscowości – Józefosławia i Julianowa. Zorganizujemy otwarte spacery po obu miejscowościach z najstarszymi mieszkańcami, którzy będą naszymi przewodnikami. Ogłosimy konkurs fotograficzny i pozyskamy współczesne zdjęcia Józefosławia i Julianowa. Oprócz konkursu uruchomimy aplikację mobilną, dzięki której mieszkańcy będą mogli robić zdjęcia i od razu przesyłać je telefonem do istniejącej bazy. Efektem naszych działań będzie quest – spacerownik po obu miejscowościach oraz plenerowa wystawa fotograficzna ukazująca tożsamość Józefosławia i Julianowa. Zgromadzone podczas projektu materiały zasilą lokalne archiwum przy Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno – Filii w Józefosławiu.

Partnerami projektu są: Stowarzyszenie “Pomysł na Józefosław”, Magazyn „Sąsiedzi”, „Gazeta Piaseczyńska”, „Przegląd Piaseczyński”.

Logotyp FIO Fundusz Inicjatyw Lokalnych Mazowsze Lokalnie