Spotkanie autorskie z Ewą Nowak

76

2 października 2019 roku o godzinie 11.00 gościem projektu „Wszechświat uczuć w świecie książek”  będzie pisarka, pedagog terapeuta, publicystka Ewa Nowak. Spotkamy się w filii w Józefosławiu.

Książki tej autorki cechuje intelektualny humor połączony z celnością opisywania rzeczywistości. Misja Ewy Nowak polega na stawianiu pytań i pozwalaniu bohaterem odpowiadać na nie po swojemu. Jej twórczość wyróżnia się głębią psychologiczną i wielowymiarowością postaci, również tych drugoplanowych.

Ewa Nowak porusza problemy uniwersalne, właściwe ludziom w każdych czasach, takie jak: trudne wybory, pokonywanie własnych słabości, konieczność świadomego podejmowania walki o to, na czym człowiekowi najbardziej zależy, naturalne trudności w odróżnieniu dobra i zła, konsekwencje krótkowzroczności i bezmyślności, uwikłanie w niejednoznaczne sytuacje rodzinne, słabość psychiczna lub kalectwo ciała.

Pisarka ma w swoim dorobku ponad trzydzieści tytułów. Pierwszą powieść „Wszystko, tylko nie mięta” wydała w 2002 roku.

Spotkanie zorganizowane w ramach projektu „Wszechświat uczuć w świecie książek”.

Aktualizacje wpisu:
  • 7 października 2019 o 19:23:25 [aktualna wersja] przez Filia Józefosław Biblioteka Piaseczno
  • 5 października 2019 o 12:32:07 przez Filia Józefosław Biblioteka Piaseczno