Światowy Kongres Bibliotek i Informacji IFLA 2017 we Wrocławiu – Biblioteki. Solidarność. Społeczeństwo.

654

W tegorocznym Światowym Kongresie Bibliotek i Informacji IFLA po raz pierwszy udział wzięła Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Piaseczno. Naszą bibliotekę na kongresie reprezentowały trzy osoby: Sylwia Chojnacka-Tuzimek i Przemysław Kowalski – stypendyści Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Anna Wysocka, która pojechała na kongres w charakterze wolontariuszki, pracowała po kilka godzin dziennie, ale jednocześnie też miała możliwość udziału w sesjach, prezentacjach i warsztatach. Był to wyjątkowy czas na wymianę doświadczeń, poznawania innych kultur, czerpania niezwykłych inspiracji od bibliotekarzy z całego świata, a także zwiedzania bibliotek.

Podczas Kongresu IFLA 2017 we Wrocławiu specjalnym miejscem promującym polskie bibliotekarstwo był Bulwar Bibliotek. Polskie biblioteki, a także biblioteczne projekty i programy realizowane w Polsce lub we współpracy z polskimi instytucjami były prezentowane w formie roll-upów z tekstami w języku angielskim. Nasza biblioteka zgłosiła dwa pomysły – „Literacką Mapę Piaseczna” oraz QUEST „Szlakiem piaseczyńskich Żydów”. Obydwa zostały przyjęte i wzbudzały zainteresowanie uczestników kongresu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z naszego pobytu.

Aktualizacje wpisu:

Ten wpis nie był poddany redakcji przed publikacją.