Wieczór z poezją Jacka Kaczmarskiego

Pamiętajcie wy o mnie co sił! Co sił!

Choć przemknąłem przed wami jak cień!

(…)

Przecież wrócę, gdy zacznie się dzień.

Jacek Kaczmarski, Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego

Jacek Kaczmarski w swoich piosenkach tłumaczył świat i nawiązywał do wielu tekstów kultury.  Nazywano go bardem „Solidarności”, choć tego określenia bardzo nie lubił. Pisał teksty prawdziwe, szczere, w nich przedstawiał swoje spojrzenie na otaczającą go rzeczywistość.

W dniu 27.04.2018 roku w bibliotece w Zalesiu Dolnym został zorganizowany wieczór z poezją Jacka Kaczmarskiego. Uczestnicy mogli usłyszeć znane i mniej znane wiersze i piosenki, m. in. Wykopaliska, Mury, czy też ważne dla samego poety Epitafium dla Włodzimierza Wysockiego – utwór długi i monumentalny, zawierający elementy historii i biografii Wysockiego.

Na sam koniec Pan Jan Kazimierz Siwek, poeta, bajkopisarz, satyryk i autor słuchowisk radiowych, opowiadał anegdoty z życia Jacka Kaczmarskiego.

Czas upłynął w miłej, ciepłej i rodzinnej atmosferze.

Wiersze czytała Maria Raczyńska.

Muzyka i wokal: Anna Kowalska

Aktualizacje wpisu:

Ten wpis nie był poddany redakcji przed publikacją.