Festiwal Pięknej Książki

  205

  Przed nami 3 edycja Festiwalu Pięknej Książki! 15 września 2018 roku piaseczyński rynek wypełnią stoiska ok. 20 wydawców pięknych książek – oryginalnie wydanych, wyróżniających się nietuzinkową formą, będących małymi dziełami sztuki od pierwszej do ostatniej strony. Przez cały dzień poczytacie lub wypożyczycie książki w Bibliotecznej Czytelni Plenerowej, spotkacie się z autorami oraz ilustratorami, którzy z przyjemnością zostawią Wam swoje autografy, obejrzycie i kupicie książki pachnące jeszcze nowością lub dacie im drugie życie dzięki akcji bookcrossingowej.

  Podczas Festiwalu czekają nas emocje związane nie tylko z obcowaniem z wyjątkową literaturą. W jego trakcie poznamy bowiem i nagrodzimy laureatów konkursu „Piaseczyńskie rzeźby Józefa Wilkonia”, a swoją premierę mieć będzie audiobook z „Piaseczyńskimi legendami”.

  Dla każdego znajdzie się coś miłego. Przygotowaliśmy wiele wspaniałości zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Najmłodsi obejrzą przygotowane specjalnie dla nich przedstawienie, a ci nieco starsi pobawią się przy koncertach na żywo. Na dzieci będą ponadto czekać animatorzy z takimi atrakcjami jak: Koło Fortuny, kącik plastyczny, warsztaty tworzenia zakładek, Zagadkowa Sowa, Różowa Gra Biblioteczna, Nakarm Smoka czy malowanie kredą. Nie zabraknie również zaskakujących happeningów.

  – Zapraszamy do aktywnego udziału w Festiwalu wszystkich – rodziny z dziećmi, młodzież, dorosłych i seniorów. Każdy znajdzie coś dla siebie, przez cały dzień będą trwały animacje dla najmłodszych, teatrzyk, będą też koncerty, spotkania z pisarkami i prezentacja audiobooka z „Piaseczyńską legendą” – zachęca Sylwia Chojnacka-Tuzimek z Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Piaseczno.

  Festiwal Pięknej Książki jest realizowany przez Fundację „Arka” im. Józefa Wilkonia, Bibliotekę Publiczną Miasta i Gminy Piaseczno, Centrum Kultury w Piasecznie oraz Biuro Promocji i Informacji Gminy Piaseczno.

   

  Aktualizacje wpisu:

  Ten wpis nie był jeszcze edytowany.